Płatnik szkolenie

person sitting front of laptop

Twoja firma przechodzi kryzys? A może potrzebujesz zoptymalizować koszty, żeby zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zainwestować w rozwój firmy? Rozwiązaniem może być przejście z płatnego programu do obsługi kadrowej na ogólnodostępnego Płatnika.

Program ten jest omawiany na większości kursów, czy studiów kierunkowych, bowiem jako darmowy wydaje się być aktualnie najpopularniejszym wśród małych przedsiębiorstw, ponadto każdy z dostępem do internetu może go bezpłatnie zainstalować i używać na swoim komputerze zarówno prywatnym jak i służbowym. Po kilku latach braku pracy na innych programach Twoi pracownicy mogą jednak zapomnieć o niektórych funkcjach Płatnika, ponadto przez ten czas zmienić się mógł sam wygląd i struktura menu.

Przekalkuluj w takim razie czy na dłuższą metę przejście na ten darmowy program i zainwestowanie w szkolenie dla pracowników kadr nie przyniesie Ci oczekiwanych oszczędności. Oczywiście programu tego nie da się rozbudować o kolejne funkcjonalności potrzebne do pracy dla księgowości, magazynu, produkcji, czy logistyki, dostępna jest tylko finalna wersja, której nie można skroić pod swoje potrzeby. Z tego powodu może się okazać, że zrezygnowanie z modułu kadrowego Twojego dotychczasowego oprogramowania u nie przyniesie żadnych oszczędności.

Proponując zmianę na początku możesz się spotkać z oporem osób przyzwyczajonych do aktualnego oprogramowania, które może się wydawać (zwłaszcza pod względem wyglądu) przyjaźniejsze, jednakowoż nie może to być przeszkodą we wprowadzeniu darmowego programu jakim jest Płatnik. Szkolenia, które oferują liczne instytucje powinny pomóc Twoim pracownikom w procesie przestawiania się na nowy program.

Bezpłatny program umożliwia też bezkosztowe przejście z jednego programu na drugi, tak, by zapewnić ciągłość działań kadrowych (nie trzeba opłacać licencji dla dwóch programów). Dodatkowo, by zachęcić pracowników do zmiany możesz to zrobić w formie projektu, zaangażować ich w ten proces.

Dla starszych pracowników, którzy niekoniecznie czują się pewnie w świecie komputerowym, zapewnij wsparcie, możesz np. wyznaczyć osobę (koordynatora), do którego za każdym razem będą mogli się zwrócić z ewentualnymi problemami.